HARAKIRI kite kurzy pro tisk

Vítejte v sekci pro média. Naleznete zde informace a tiskové materiály o jednotlivých odvětvích kitingu - snowkitingu, kitesurfingu a landkitingu. Budeme Vás informovat o závodech v powerkitingu, o úspěších našich kiterů a speciálních akcí a slev na naše produkty. Aktualizovat budeme také rozhovory s lidmi, kteří se v kitingovém prostředí pohybují.

V sekci fotografie naleznete ukázky jednotlivých odvětví kitingu, jako autora fotografií prosím uvádějte HARAKIRI kite kurzy.cz. V případě potřeby těchto i dalších powerkitingových fotografií v tiskové kvalitě nás kontaktuje (petr@kite-kurzy.cz).

Na tuto adresu se obraťte také v případě, že máte zájem o kurz kitesurfingu, snowkitingu nebo landkitingu zdarma. Rádi Vám samozřejmě poskytneme i podrobnější informace, videa a další materiály.

Budeme se těšit na spolupráci,
team HARAKIRI kite kurzy

Rozhovory s HARAKIRI riders

Lukáš „Lukash“ Vogeltanz (květen 2011)

Jezdec HARAKIRI kite kurzy a KITEBOARDING.CZ je všestranným kiterem a pravidelně se umísťuje na předních příčkách českých i zahraničních závodů.

Výsledky 2011:
1. – 2. místo Lipno Snowkite Session 2011
4. místo (race) Snowkite Masters 2011
8. místo (freestyle) Snowkite Worldcup 2011

Výsledky 2010:
1. místo (race) a 2. místo (freestyle) Rip Curl Greece Limnos 2010
1. místo Triple Crown Of Kite 2010
1. místo Český pohár landkitingu 2010
2. místo (freestyle) a 2. Místo (race) Mushow Open 2010
3. místo Mistrovství ČR v landkitingu 2010
1. místo Snowkite Maraton - Adolfov 2010

Jak dlouho jezdíš? Jak si se vlastně ke kitingu dostal?

Jezdím od začátku roku 2007. Tehdy se mi nechtělo čekat na letní windsurfing sezonu. Ke kitu jsem se dostal přes kamaráda, když jsem ho viděl jezdit v zimě po zasněžených pláních, nedokázal jsem odolat.

Pamatuješ na svoje začátky?
Pamatuju si je velice dobře. V té době nefungovalo moc škol a kiting nebyl příliš známý. Učil jsem se proto všechno sám. Začal jsem si pouštět draka na poli, když jsem ho měl celkem pod kontrolou tak jsem se učil na mountainboardu a poté na sněhu na snowboardu a v létě kitesurfing. Své začátky bych ale nikomu nedoporučoval, bylo to hodně časově i fyzicky náročné. Kdybych to teď mohl změnit, určitě bych šáhl po kurzu.

Kolik lidí se kitingu u nás přibližně věnuje? Je vidět nějaký nárůst?
V dnešní době je to už celkem zajímavý počet, pokud je kvalitní zima, tak jsou kiteři snad na každém poli. Čísla si nedokážu tipnout, ale asi nějaké tisíce. Každý rok je vidět nárůst, jen je škoda že do toho sportu nejdou mladí, je tu celkem málo mladých talentů.

Jaký druh kitingu nejradši upřednostňuješ a proč?
Preferuji vodu – kitesurfing. Už několikáté léto odjíždím na několik měsíců mimo republiku na místa, kde je termický vítr a může se jezdit každý den. V zimě samozřejmě snowkiting, pro který má Česká republika perfektní zázemí. No a když nejde kitesurfing, ani snowkiting, tak přichází na řadu landkiting. Kolečka a tráva.

Jaké jsou tvé oblíbené spoty?
Mezi mé nejoblíbenější spoty patří v České republice Nové Mlýny, za zahraničí pak jednoznačně Řecko Lefkada nebo Rhodos.

Kolik máš kitů a jaký je tvůj nejoblíbenější? Který bys doporučil?
Jsem podporován týmem KITEBOARDING.CZ, tak mám komplet výbavu nových freestylových shapekitů NAISH TORCH 2011, který již několikrát po sobě vyhrál testové recenze jako nejlepší freestyle kite. Pokud má někdo ambice jezdit freestyle, určitě ho doporučuj, posunuje level jezdce téměř sám. Pro požitkáře z jízdy a občasných skoků, který chce jezdit vše - sníh, land i vodu – bych pak jednoznačně doporučil FLYSURFER SPEED 3.
Co považuješ za svůj největší úspěch v kitingu?
Já ještě na úspěchy čekám. Zatím je pro mě úspěch, že jsem se za 3 roky dostal na nejvyšší úroveň v České republice a můžu učit ostatní, jak postupovat do tohoto levelu. Mimo to jsem několikrát vyhrál závody nejen v ČR, ale i ve světě. Letos jsem byl nejlepší všestranný kiter ČR. V zahraničí jsem spokojený se 4. a 8. místem na světových snowkitingových závodech.
Co Tě chystá v nadcházející sezóně?
Letos jsem začal pěkně se zimní sezonou, ale jarní nuda a vymýšlení blbostí mě zbrzdila zlomenou klíční kostí. Takže jsem už druhý měsíc v klidu a lečím se, abych byl na letní Řecko fit a mohl se dál zdokonalovat.
Jak trénuješ, jak probíhají přípravy?
Trénuju s kamarády a mezi tím si samozřejmě udržuju kondičku posilováním a strečinkem.
Co Tě na kitingu nejvíc baví?
Neskutečná volnost a všestrannost…
Dá se kitingem uživit, nebo si aspoň přivydělat?
Čistým ježděním se v ČR ještě živit nedá, ale přivydělat nějakými úspěchy na závodech jde. Případně si přivydělávat učením na kite kurzech nebo kite kempech.
Co bys doporučil zájemcům o kiting? Jak začít, kde se informovat?
Doporučil bych, než se do všeho pustí, přihlásit se na nějaký kite kurz. Na něm zjistí, jestli je to baví, naučí se základy, pochopí rozdíly vybavení a do budoucna budou mít jasno, co je pro ně nejlepší. Osobně preferuju kvalitní školy se zkušenostmi, proto bych doporučil HARAKIRI kite kurzy.

Prokop „Green“ Zelený (červenec 2011)

Úspěchy:
1. místo na Koma Competition v kategoriích freestyle a downhill, 2011
1. místo Dump kite contest - freestyle moutainboard
5. místo na Freakite fest - race

Jak dlouho jezdíš? Jak ses ke kitingu dostal?
Jezdím od roku 2007. Kiting jsem poznal v Praze na „Smeťáku“ u Uhřiněvsi. Často jezdím okolo a vždycky jsem tam viděl lítat několik draků. Protože mě vždycky bavil SK8, snowboard a podobné sporty, tak jsem si řekl, že to musím vyzkoušet. Přítelkyně v té době pracovala na zakázce pro kitingovou firmu, tak mi u nich sehnala mého prvního kita.

Pamatuješ na svoje začátky?
Na začátky si pamatuju velmi dobře. Hlavně na první pokusy, když kite ani pořádně neletěl, protože jsem ho zkoušel pouštět bez trapézu. Nebo na první pokusy o rozjezd. Na kitingu se mi líbilo hlavně to, že po pár dnech se naučíte řídit kite, po dalších pár můžete začít jezdit a po pár měsících jsem začal skákat. S prvními skoky mi hodně pomohli kluci na „Smeťáku“, hlavně kiterský guru a učitel Kopyler.

Kolik lidí se kitingu u nás přibližně věnuje? Je vidět nějaká změna, růst obliby?
Myslím, že kiting zažívá obrovský boom. Je to sport relativně nenáročný a i vybavení je cenově velmi dostupné. Pak už stačí jen vyrazit na sníh, vodu nebo jakoukoliv louku. Proto začíná kitovat pořád víc a víc lidí. Česká republika je dnes téměř světovou kite velmocí – úspěchy našich týmů na světových závodech mluví za vše.

Co bys doporučil zájemcům o kiting? Jak začít, kde se informovat?
Rozhodně je dobré začít nějakým kite kurzem. Kite dokáže být dost nebezpečný v rukách někoho nezkušeného. Např. kite-kurzy.cz je jedna z nejznámějších českých škol a tam zájemcům o kiting jistě poradí co a jak.

Jaký druh kitingu nejradši upřednostňuješ a proč?
Nejradši mám landkiting a hlavně freestyle - různé triky, otočky, skoky. Mám výhodu v tom, že náš kiteklub „Smeťák“ mám 5 minut autem od domova, a tak můžu vyrazit trénovat prakticky kdykoliv, když fouká. Rád se svezu na sněhu nebo vodě, ale land je prostě pro mě to nejlepší.

Kam si se s kitem podíval? Nějaká exotika?
Exotika zatím neproběhla. Byli jsme několikrát v Holandsku, kde jsou úžasné pláže. Rád navštívím Řecko, tam jsou perfektní podmínky pro kiteboarding. Hodně jezdíme po akcích v Čechách a i nedaleko od domova se dají najít krásná místa pro kiting.

Jaké jsou tvé oblíbené spoty?
Můj home spot je pražský „Smeťák“, tedy hlavně pro landkiting. Je skvěle dostupný a jsou tam dobré podmínky. Není se čemu divit, že tam už probíhají také kurzy pro začátečníky. Pro ježdění na vodě pak preferuji radši cizinu např. zmíněné Řecko nebo Holandsko. A v zimě? Pokud je sníh tak se dá jezdit prakticky kdekoliv :-).

Kolik máš kitů a jaký je tvůj nejoblíbenější? Který bys mohl doporučit?
V současné době mám tři kity, jeden malý 4m Peter Lynn do hodně silného větru. Ale hlavně jsem si oblíbil kity od firmy Flysurfer. Ve výbavě mám Flysurfer Psycho4 10m a FS Speed3 15m. S těmito kity můžu využít naprostou většinu větru, který u nás fouká. FS kity preferuji hlavně proto, že jsou univerzální – můžu s nimi jak na vodu, tak na sníh i land. A při tom jako komorové kity jsou velmi odolné, takže se nemusím bát, že bych je někde na louce poničil.

Co považuješ za svůj největší úspěch v kitingu?
Na kitu nejezdím pro úspěchy. Jasně že jsem rád, když vyhraju nějaký závod, ale jezdím hlavně proto, že mě to baví. Baví mě učit se pořád něco nového, baví mě lítat, baví mě ten adrenalin a hlavně se okolo kitu pohybují super lidi – podobná sorta jako jsem já. Takže i když nefouká, rád potkám kamarády někde u vody nebo na akci či závodech.

Co tě chystá v nadcházející sezóně?
Těžko říct. Rád bych vyzkoušel nějaké závody v cizině. Určitě bych chtěl zase někam vycestovat s kitem, třeba v zimě na snowkiting mě dost láká Bernina Pass ve Švýcarsku.

Jak trénuješ, jak probíhají přípravy?
Dobré je se udržovat trochu v kondici – to je pak dost znát, když jezdíš třeba 6 hodin v kuse na vodě. Jinak nějaká extra příprava není nutná, kiting není tak fyzicky náročný, jak se může zdát.

Jak náročný je kiting časově? Zbývá čas ještě na jiné sporty?
Kiting časově náročný není. Spíš záleží na větru. Když fouká je potřeba vyrazit jezdit, protože pak se může stát, že dalších 14 dní třeba nefoukne vůbec. Moje výhoda je, že mám spot kousek od domova, takže můžu jít jezdit třeba na hodinu po práci. Na jiné sporty tedy čas je, rád si zahraju fotbal, jezdím na snowboardu, nebo někdy třeba downhill na mountaiboardu.

Co tě na kitingu nejvíc baví?
Baví mě hlavně triky a freestyle. Není nic lepšího, než když letíš třeba ve čtyřmetrové výšce hlavou dolů a ještě se u toho dvakrát otočíš dokola (tomu se říká 720 Invert). Baví mě, že je to sport v přírodě a musíš trochu rozumět počasí, abys věděl jakou velikost kita vzít. Baví mě sledovat předpovědi počasí a pak čekat s kamarády na vítr.

Dá se kitingem uživit, nebo si aspoň přivydělat?
V Čechách je to hodně těžké se kitingem uživit. Přivydělat se dá určitě, možností je spousta. Probíhají různé kurzy, ceny do závodů jsou taky celkem slušné.

Veronika Holubová (srpen 2011)

Veronika Holubová patří mezi jednu z mála kiteboardových riderek u nás v České republice, za to ale k těm nejlepším. Na svém kontě má mimo jiné 1. místo ze Snowkiting freestyle open 2010, ve velké konkurenci na Lipno 2010 race si i mezi klučičím osazenstvem vyjela 3. místo. Naposledy se jí podařilo vyhrát Mushow Opening 2011 freestyle, které proběhlo koncem dubna.

Veroniko, patříš mezi poměrně málo riderek u nás. Jak ses k powerkitingu dostala?
Už je to strašně dlouho, asi 8 let, co jsem v Chorvatsku ve Viganji viděla jezdit českého kitera. Tam jsem si poprvé řekla, že tenhle sport chci dělat. Přítel si koupil kita a vše začalo... Teď si svůj život bez kitování ani nedokážu představit.

Kolik holek u nás se tomuto sportu přibližně věnuje a jaká je situace v zahraničí?
Závodně zatím jen málo, nezávodně se pak tomuto sportu věnuje už poměrně dost holek. Obliba kitingu obrovsky roste. Je stále více a více lidí, kteří chtějí kitovat, a hlavně je u nás kiteboarding už o dost dostupnější než dřív, a to i díky kitovým školám… No a situace v zahraničí? Tam jezdí hodně riderek, konkurence je veliká.

Jaký druh kitingu upřednostňuješ a proč?
Na kitingu je báječné, že se dá dělat prakticky po celý rok. Ráda si zajezdím v zimě na prkně, ale na co nedám za žádných okolností dopustit je kiteboarding – jízda na vodě a převážně freestyle. Vždycky mně přitahovaly spíše vodní sporty.

Co tě na tomhle sportu tak baví?
Všechno :o). Adrenalin; život, který žijeme; vše se podřizuje větru a jeho předpovědi.

Pro koho je kiting určen, kdo ho může dělat?
Kiting mohou dělat určitě všichni. Nezáleží, jestli je to holka, kluk; jestli je malý, velký, tlustý, hubený.. Je to jedno. Stačí jen chuť sportovat.

Jak časově náročné je kitování a jde si tímto sportem vydělat či aspoň přivydělat?
Kitování je hodně časově náročný sport, hlavně pokud člověk nežije někde přímo na spotu a musí dojíždět za větrem. Přivydělat si kitingem určitě taky dá jako např. instruktor nebo profesionální jezdec, ale na to už člověk musí být šikovný a najít dobré sponzory.

Tobě se to povedlo?
Ano, jezdím pro HARAKIRI kite-kurzy.cz, Meatfly, 69slam a pro kiteboarding.cz. Tam také pravidelně přispívám články, fotkami a videi. Je to hodně navštěvovaný server o všem, co se kitingu týká.

Máš oblíbené spoty v České republice nebo v zahraničí?
Tak určitě můj home spot Nové Mlýny, kde jsou perfektní podmínky právě pro kitesurfing. Pak nedám dopustit na Řecko a Egypt. Podmínky tam jsou trochu jiné, vítr fouká poměrně stabilně na rozdíl od ČR. Každý z těchto spotů má něco do sebe.

Kam se chystáš přes léto?
Zase do Řecka jako každý rok, ale letos na jiný ostrov než na Lefkádu. Tam už jsem byla 3krát a jednou dokonce měsíc a půl v kuse. Pak bych ráda cestovala po Evropě a na konci léta znovu kitingu, tentokrát v Egyptě.

Kolik máš kitů a jaký je tvůj nejoblíbenější?
Letos jsem od sponzora Kiteboarding.cz dostala dva kity velikosti 7m a 10m. Asi nejčastěji jezdím s desítkou, ta je pro mě ideální. Záleží ale hodně na konkrétních podmínkách, když fouká málo, sáhnu třeba i po 15.

Co bys vzkázala a doporučila začínajícím riderům nebo těm, kteří o kitingu zatím pouze uvažují?
Určitě už nepřemýšlejte, jestli ano nebo ne, a otevřete si stránky jednoho z mých sponzorů – HARAKIRI kite-kurzy.cz :o)

Tiskové zprávy

HARAKIRI aktivní prázdniny

HARAKIRI aktivní prázdniny jsou extrémně zvýhodněným kurzem kiteboardingu. Sleva 43% pro studenty z nich dělá bezkonkurenční prázdninovou aktivitu. Nabitý program je určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé kitery. Během kempu získáš znalost teoretických základů a nezbytných bezpečnostních pravidel. Hlavně se ale naučíš ovládat kite, pokročile jezdit na boardu a instruktoři ti poradí i se skoky a triky. Během týdenního kempu aktivní prázdniny budeš mít dostatek času prohánět se po moři a načerpávat zkušenosti. Zároveň si vyzkoušíš různé velikosti a typy draků a získáš tak dostatečný základ pro budoucí rozhodování. Po absolvování kempu budeš již naprosto samostatným kiterem, obohaceným o nezapomenutelné zážitky. Užij si zábavu plnou adrenalinu, vyzkoušej bezpečně něco nového, získej informace o kitingu, zlepšuj své kite dovednosti, zažij skvělé prázdniny se svými kámoši a poznej nové! Výhodou u HARAKIRI je mimořádná intenzita kurzu, možnost individuálního tréninku zdarma a výukové DVD. Obrovským plusem je kromě příznivé ceny ideální přístup do vody a téměř stále větrné počasí.

Lokalita: Hel, Polsko

HARAKIRI kite centrum na poloostrově Hel v Baltském moři se nachází asi 800 km od Prahy nebo Ostravy. Dobrá dostupnost, četné možnosti ubytování a řada vyžití pro nekitující doprovod z něj dělá velmi žádanou lokalitu. Hel je dostupnou variantou pro ty, kteří dávají přednost úspornějším a efektivním řešením. Výhodou tohoto spotu je mělká voda, která je ideální pro učení, a příznivé povětrnostní podmínky. Na Helu fouká téměř pořád. Zábavu plnou adrenalinu si zde můžeš užít na dvoudenních či týdenních kurzech kiteboardingu nebo právě na aktivních kite prázdninách.

Termíny:

HARAKIRI aktivní prázdniny probíhají v termínech 5. – 10. 9. a 13. – 17. 9. 2011. Dvoudenní a týdenní kurzy kiteboardingu pravidelně od května do září.

Cena:

Výhodná cena HARAKIRI aktivních prázdnin 4 999,- (pro studenty) zahrnuje teoretický úvod a praktický nácvik s instruktorem, půjčovné potřebného kite vybavení, neoprenu, pojištění (pojistné plnění 10 mil. Kč), doprovodný program a účastnický info manuál. Navíc možnost po kurzu využít HARAKIRI kite půjčovny kite vybavení, sleva na další kurz až 20% a slevu 10% na nákup kite vybavení v e-shopu KITEBOARDING.CZ. Zajistit lze ubytování, stravování, dopravu na kurz a hlídání dětí.
Pokud chceš prázdniny strávit opravdu letně – v teple, opálit se a trochu i lenošit v teplé vodě, pak se máš také na co těšit. Připravili jsme týdenní kurzy kiteboardingu také na Lefkádě a Hurghadě, kde tě čeká ten správný prázdninový relax. Aktivní samozřejmě!

Více informací na www.kite-kurzy.cz a www.kite-kurzy.sk

Kite kempy HARAKIRI kite kurzy

Týdenní kiteboarding

Intenzivní týdenní kemp kiteboardingu na Lefkádě, v Hurghadě i Polském Helu je určen pro začátečníky i pokročilé kitery. Absolvent získá znalost teoretických základů a nezbytných bezpečnostních pravidel. Především se ale naučí ovládat kite, pokročile jezdit na boardu a instruktoři mu poradí i se skoky a triky. Během kurzu si vyzkouší různé velikosti a typy draků a získá tak dostatečný základ pro budoucí rozhodování. Po kempu bude naprosto samostatným kiterem, obohaceným o nezapomenutelné zážitky a nové kamarády. Výhodou u HARAKIRI je mimořádná intenzita kurzu, možnost individuálního tréninku zdarma a výukové DVD. Obrovským plusem je kromě příznivé ceny teplá voda, slunečné počasí, ideální přístup do vody a termický vítr.

Lokalita: Lefkáda, Řecko
Termíny: od pondělí do soboty po celou dobu prázdnin do 27. 8. 2011

Lokalita: Hurghada, Egypt
Termíny: 24. 10. - 29. 10. 2011

Lokalita: Hel, Polsko
Termíny: 5. 09. -10. 09. , 9.-17.09. 2011

Cena: V ceně 9999 Kč (Řecko, Polsko) a 13999 Kč (Egypt) je obsažena teorie, praktický nácvik s instruktorem, individuální trénink. Náhradní a doprovodný program, pojištění (pojistné plnění 10 mil. Kč), výukové kite DVD v hodnotě 490 Kč zdarma, účastnický manuál. Navíc po kurzu možnost využít HARAKIRI kite půjčovny kite vybavení, sleva na další kurz až 20%, sleva 10% na nákup kite vybavení v e-shopu KITEBOARDING.CZ.
Sleva 40% na kite kurz s vlastním vybavením a 10% pro studenty.
Možno zajistit ubytování, stravování a hlídání dětí.
V Egyptské Hurghadě probíhají v termínech 24.10.-26.10. a 27. – 29. 10 2011 třídenní kiteboarding kurzy za cenu 7499 Kč.

www.kite-kurzy.cz
www.kite-kurzy.sk

Týdenní buggykiting – landkiting

HARAKIRI buggykiting-landkiting kurz je intenzivní, nejdostupnější a překvapivě lehkou cestou k buggykitingu a landkitingu. Veškeré vybavení a vše potřebné je připraveno. Profesionální team kiterů zajistí perfektní prostředí pro ozkoušení základů i náročnějších triků na buggyně i mountainboardu. Účastníkům kempu jsou k dispozici po celý týden a progres je tak obrovský. Celkem se můžeš kitingu věnovat až 48 hodin včetně individuálního tréninku. Užiješ si tak báječný relax a zažiješ pocit naprosté svobody.

Lokalita: Nové Mlýny, ČR

Cena 8490 Kč zahrnuje teorii, praktický nácvik s instruktorem, individuální trénink GRÁTIS, Půjčovné potřebného buggykiting-landkiting vybavení, pojištění (pojistné plnění 10 mil. Kč), výukové kite DVD v hodnotě 490 Kč zdarma, účastnický manuál a doprovodný program. Zároveň získáš možnost po kurzu využít HARAKIRI kite půjčovny kite vybavení, sleva 10% na nákup kite vybavení v e-shopu KITEBOARDING.CZ a slevu až 20% na další kurz.
Sleva 40% na kite kurz s vlastním vybavením a 10% pro studenty.

Termíny: 5. 7.- 9. 7, 19. 7.- 23. 7., 2. 8. - 6. 8., 16. 8. - 20. 8. 2011

V lokalitě Nové Mlýny probíhají od května do října také jednodenní, dvoudenní kurzy kiteboardingu a landkitingu.

www.kite-kurzy.cz
www.kite-kurzy.sk

HARAKIRI aktivní prázdniny (landkiting)

HARAKIRI aktivní prázdniny jsou speciálním týdenním kurzem, který klade důraz na co nejnižší cenu. Studentům proto poskytujeme neuvěřitelnou slevu 53%. Na Nových Mlýnech je zaměřen především na landkiting – ať již na mountainboardu nebo na buggyně. Týdenní program umožňuje dobře zvládnout základy teorie powerkitingu, ale hlavně praxe. Nabitý adrenalin je třeba zchladit ve vodě, na večerním beach voleyballe nebo na party s novými známými. Ti, kteří nebudou mít kitování dost, si mohou vyzkoušet i kiteboarding na vodě. Takhle vypadají ideální letní prázdniny!

Lokalita: Nové Mlýny, ČR

Zvýhodněná cena 3999,- (pro studenty) zahrnuje teoretický úvod a praxi s instruktorem, individuální trénink, půjčovné potřebného kite vybavení, pojištění (pojistné plnění 10 mil. Kč), ubytování od neděle do soboty ve vlastním stanu účastníka, doprovodný program a účastnický info manuál. Navíc možnost po kurzu využít HARAKIRI kite půjčovny kite vybavení, sleva na další kurz až 20% a slevu 10% na nákup kite vybavení v e-shopu KITEBOARDING.CZ.

Termíny: 4.7. – 8.7., 18. – 22.7., 1.- 5.8., 5.- 19.8. 2011

www.kite-kurzy.cz
www.kite-kurzy.sk

HARAKIRI aktivní prázdniny (kiteboarding)

Ve stále větrném Polsku mají HARAKIRI aktivní prázdniny podobu kiteboardingového kurzu. Extrémně zvýhodněná cena pro studenty, o neuvěřitelných 43%, z nich dělá bezkonkurenční prázdninovou aktivitu. Po teoretickém i praktickém úvodu se můžeš do sytosti prohánět po moři a načerpávat zkušenosti. Užij si zábavu plnou adrenalinu, vyzkoušej bezpečně něco nového, získej informace o kitingu, zlepšuj své kite dovednosti, zažij skvělé prázdniny se svými kámoši a poznej nové!

Lokalita: Hel, Polsko
Termíny: 5. – 10. 9. 2011

Výhodná cena 4 999,- (pro studenty) zahrnuje teoretický úvod a praktický nácvik s instruktorem, půjčovné potřebného kite vybavení, neoprenu, pojištění (pojistné plnění 10 mil. Kč), doprovodný program a účastnický info manuál. Navíc možnost po kurzu využít HARAKIRI kite půjčovny kite vybavení, sleva na další kurz až 20% a slevu 10% na nákup kite vybavení v e-shopu KITEBOARDING.CZ.

Zajistit lze ubytování, stravování, dopravu na kurz a hlídání dětí.

Kromě HARAKIRI aktivních prázdnin a týdenního kiteboarding kurzu v polském centru probíhá od června do září dvoudenní kiteboarding kurz.

www.kite-kurzy.cz
www.kite-kurzy.sk

Report z Koma Competition

Druhý červencový víkend opět patřil powerkitingu. Od 8. do 10. 7. se konal další závod landkitingu, tentokrát na spotu Koma v Krušných horách. Akce se vydařila, slunečné počasí a vítr umožnily odjet závody v landkiting freestyle a okruhový závod buggyn. Závod Koma Competition dokázal, že úroveň českého kitingu jde stále nahoru a lze tušit, že obstojí i v silné mezinárodní konkurenci.
Koma spot se nachází v Bernově – Zákoutí. Tvoří jej rovina i kopec, které byly v době závodu pokryty překážkami v podobě kickerů, railů, balíků sena apod. Ty měly umožnit odjet lankiting freestyle race, unikátní okruhový závod s přejezdem překážek a hodnocením triků. Kvůli nedostatku větru se ale tento okruh bohužel nakonec odjet nemohl.
Sobotní dopoledne se potýkalo právě se slabým větrem, a tak rideři jezdili volně a sledovali exhibici Tomáše Víchy (jezdec KITEBOARDING.CZ, HARAKIRI kite-kurzy.cz a MBS). Ten patří k předním českým landkiterům, je úřadujícím mistrem ČR v této disciplíně, ale kvůli zranění kolena se závodů Koma nemohl zúčastnit. Domovské stáje KITEBOARDING.CZ a HARAKIRI kite-kurzy.cz se mohly i přesto radovat. Její další jezdec Prokop Zelený velice důstojně Tomáše Víchu zastoupil.
Sobotní nepřívětivá větrná situace povolila pouze jízdu z kopce – downhill, ve které na mountainboardu kraloval právě HRKRrider Prokop Zelený. Hromadný start závodu a vysoká úroveň skoků na překážkách byly divácky velmi atraktivní. V obdobném duchu pokračovaly i rozjížďky freestyle landikiting. Triky s využitím skokánků i bez, otočky, inverts a board offs poukázaly na kvality závodníků. I v této kategorii vybojoval zlato Prokop Zelený. Neděle pak patřila riderům buggy. Nestálý vítr sice závodníkům na buggynách přinesl mnohé nesnáze, ale především Martin Lefek si s nimi dokázal bravurně poradit.
I přes ne zcela ideální podmínky a drobná zranění dokázal závod Koma, že čeští jezdci mají co předvést. Díky sponzorům KITEBOARDING.CZ, Flysurfer a Peter Lynn sin odnesli ceny v celkově hodnotě 20 000,- Kč. Koma závody lze hodnotit jako velmi úspěšné a povedené. Vítěz dvou kategorií Prokop Zelený, jezdec KITEBOARDING.cz, HARAKIRI kite-kurzy.cz a MBS, k závodu řekl:

„Na závody jsem přijel rovnou z týdenního tréninkového kempu v Holandsku a byl jsem tak dobře připraven a měl natrénováno. Velmi příjemně mě překvapily ceny do závodu, myslím, že byli všichni vítězové velmi spokojeni. Koma závody se opravdu vydařily - výborná organizace i zázemí. Proto se mi závodilo opravdu dobře. Vše se neslo v pohodové, ale zároveň soutěžní atmosféře.“

Další reporty a fotografie ze závodů naleznete na KITEBOARDING.CZ.

Výsledky

MTB downhill:
1. Prokop Zelený
2. Ondra Keckéš
3. Jan Čech

Buggy race:
1. Martin Lefek
2. Petr Petráš
3. Josef Nežerka

MTB freestyle:
1. Prokop Zelený
2. Ondra Keckéš
3. Standa Klouček

RED BULL RAGNAROK

RED BULL RAGNAROK je jedním z nejextrémnějších a nejtěžších závodů sezóny. Jede se v Norském Haugastøl, na náhorní plošině Hardangervidda ve výšce přibližně 1400 metrů nad mořem od 30. 3. do 3. 4. 2011. Sběhové podmínky se v této chvíli zdají být naprosto ideální.

Jméno Ragnarok získal tento závod z norské mytologie. Jedná se o označení poslední bitvy mocností dobra a zla, ve které přežije jen hrstka vyvolených. RED BULL RAGNAROK napodobuje tento mýtus v tom, že je tak extrémně náročný, že i v něm uspěje pouze pár snowkitingových hrdinů. O tom svědčí mimo jiné data z minulého ročníku: Ze 110 snowkiterů, kteří závod odstartovali, dojeli do cíle pouze 4. Vítr cestou zesílil až na 60 uzlů.

Tento rok bude přes sto kilometrů dlouhá trať rozdělena do pěti kol. Délka jednotlivých úseků se tedy bude pohybovat okolo dvaceti kilometrů a každé bude trvat přibližně 30 minut. Po každém kole budou vyřazeni někteří závodníci, pokud sami neodstoupí. Jezdci se tak budou muset držet v čele po celou dobu závodu, stejně jako dobře zvážit rozložení sil, aby dokončili všechna kola. Lehce zvýhodněni budou freestyloví závodníci, neboť budou moci překonávat některé překážky a zkrátit si tím trať.
Závod bude rozdělen do čtyř kategorií – na snowkitingové jezdce na snowboardu a lyžích a na muže a ženy. Kromě krásné krajiny v podobě hor a zamrzlých jezer na ně bude čekat také nehostinné počasí – mezi 10°C a 30°C pod nulou.

Letošnímu ročníku přislíbilo účast 200 závodníků z 25 států. Seznam všech startujících zatím nebyl zveřejněn, již jsou ale známá některá jména, které se na startovní listině objeví. RED BULL RAGNAROK si nenechá ujít vítěz loňského ročníku Nor Bjørn Kaupang a pětinásobný mistr světa v kiteboardingu Aaron Hadlow. Účast přislíbili také i zástupci České republiky - Tomáš Vícha a Lukáš Vogeltanz za team HARAKIRI kite kurzy a KITEBOARDING.CZ. Dodávají k tomu:

„RED BULL RAGNAROK je velkou výzvou pro snowkitery z celého světa. Věříme, že tento extrémní závod pokoříme a dojedeme až do samého konce. Ale i pokud se nám dojet nepodaří, získáme minimálně obrovské zkušenosti do dalších ročníků RED BULL RAGNAROK a samozřejmě i do snazších světových závodů.“

Tomáš „tomex“ Vícha

má za sebou v kitingu nemalé úspěchy. Jeho doménou je především landkiting, kde je také úřadujícím mistrem ČR. Nebrání se ale ani snowkitingu či kitesurfingu. Jezdí za team HARAKIRI kite kurzy a KITEBOARDING.CZ.

Výsledky 2011:
1. – 2. místo Lipno Snowkite Session 2011

Výsledky 2010:
1. místo (race) Mistrovství České Republiky 2010
1. místo (freestyle) Grass Brigade vol.3
1. místo (race) Showdown
4. místo (serial race) Český pohár landkitingu 2010

Lukáš „lukash“ Vogeltanz

je taktéž jezdcem HARAKIRI kite kurzy a KITEBOARDING.CZ. Je všestranným kiterem a pravidelně se umísťuje na předních příčkách českých i zahraničních závodů.

Výsledky 2011:
1. – 2. místo Lipno Snowkite Session 2011
4. místo (race) Snowkite Masters 2011
8. místo (freestyle) Snowkite Worldcup 2011

Výsledky 2010:
1. místo (race) a 2. místo (freestyle) Rip Curl Greece Limnos 2010
1. místo Triple Crown Of Kite 2010
1. místo Český pohár landkitingu 2010
2. místo (freestyle) a 2. Místo (race) Mushow Open 2010
3. místo Mistrovství ČR v landkitingu 2010
1. místo Snowkite Maraton - Adolfov 2010

V Praze, 23.3.2011

Snowkite Masters 2011

Češi mají co říct

Jak dokázaly závody, které probíhaly minulý víkend ve francouzském Serre-Chevalier Valley, Češi se ve světě snowkitingu rozhodně neztratí. Ve velké konkurenci si zachovali čest a více než důstojně reprezentovali české barvy.

Závody Snowkite Masters 2011, jak jsme vás již informovali, jsou pro snowkitery jednou z největších událostí sezóny. Tohoto ročníku prestižní soutěže se zúčastnilo přes 70 jezdců z dvaceti zemí. Mezi nimi také sedm borců za český tým. Nejlépe si vedl Marek Zach „Murphy“ – legenda nejen českého snowkitingu.

Slunné počasí závodům přálo, s větrem to jako obvykle nebylo lehké. Místy byl nestálý, poslední akci závodů – Mountain Race – již nepřál vůbec. Naštěstí se všechny závody podařilo odjet. Úroveň lyžařských triků byla tento rok opravdu vysoká, v Mountain Race na lyžích báječně zajel a na čtvrté místo dosáhl Filip Ševčík. Z vítězství se radoval norský jezdec Bjorn Kaupang.

Ve freestylu na snowboardu pak kraloval Francouz Chastagnol, Marek Zach se nakonec těšil z místa třetího, i když měl rozhodně na víc. Los mu ale bohužel příliš nepřál. Mezi něho a vítězného Chastagnola se vmáčkl švýcarský rider Romain Luppi.
Marek Zach si náladu zlepšil v poslední den závodů Snowkite Masters 2011 v Mountain Race závodu stylem start - cíl. V této rychlostní soutěži ho již nemohlo nic zastavit a zaslouženě vyhrál. Jen o kousek za ní, za dvěma francouzskými jezdci, se udrželi HARAKIRI rider Lukáš Vogeltanz a Martin Florek.

Je tedy vidět, že Češi mají v tomto sportu opravdu co říct. V celosvětové špičce, která se na Snowkite Masters 2011 představila, se vyrovnali Francouzům i Norům a v mnohém je i předčili. Někteří si také rozšířili již tak široký repertoár triků, které zvládnou, a posunuli se tak zase o krok blíž pomyslnému snowkitingovému vrcholu.

Nad jejich výkony i umem jezdců z dalších snowkitingových zemí zůstává rozum stát. Posuďte sami – fotky z akce najdete na http://www.kiteboarding.cz/kite-clanky-snowkiting/snowkite-masters-2011-kicker-session.php . Na těchto stránkách také nalezete osobní komentáře riderů, kteří se závodů sami zúčastnili. Pro opravdové milovníky adrenalinu je tu i video, které vám doslova vezme dech!

Fotogalerie

Snowkiting

Kiteboarding

Landkiting

Uveřejněné výstupy

Naleznete v sekci Reference -> Média.

Facebook
Reference:

Kite novinky

22.12.2023 Máme vánoční dárek pro tebe i my.

...někteří říkají, že nej dárek jsou peníze... (těžko říct).


1) Dárek od HARAKIRI... celá novinka ›

Další novinky ›

Uplatnit poukaz
na kite kurz