Jak si usnadnit rozjezd při snowkitingu?

Rád bych vám v tomto krátkém článku poradil maličkost, která vám usnadní rozjezd při snowkitingu.

Nejen na našich snowkiting kurzech vídám, jak se začínající kiteři trápí při rozjezdu. Jedním z problémů, který rozjezd ztěžuje (a dělá ho i nebezpečnějším) je nasazování nohou do klasického vázání snowkiteboardu (lyžaři to v tomto ohledu mají lehčí, jen zacvaknou botu do vázka a je to). Když má kiter snowkite zabezpečený na zemi a kite ho netahá, je to celkem v pohodě. Jen to trochu trvá déle, než si zapne všechny přesky snowboardového vázání.

Problém ale nastává, když se kiter snaží nasadit nohy do vázání a současně má kite ve vzduchu. Kite je samozřejmě neklidný, reaguje na poryvy větru střídáním svého tahu a s kiterem to škube. To znesnadňuje nasazení nohou a zapnutí přezek je velmi obtížné. Když se kite rozhodne náhle zatáhnout, hrozí dokonce, že to s kiterem, který svou pozornost věnuje svému vázání, šlehne pořádně o zem. A pokud v takovém okamžiku je již jedna noha ve vázání připevněná a druhá současně ještě volná, hrozí to, že mu snowboard nohu ukrotí (nechci strašit).

Řešením je samozřejmě si před každým nasazováním vázání kite zabezpečit na zemi a až po nasazení vázání kite odstartovat ze země. Lidé jsou ale mnohdy líní a nasazují si vázání s kitem ve vzduchu.

I pro tento případ proto i já nemohu dopustit na zacvakávací snowboardové vázání od firmy SP. Jednoduše nohu do vázání nakopnete a zacvaknete patku a jednu přesku. Je to opravdu snadné (mrkněte na videjko). Toto vázání usnadňuje nejen nasazování ale i sezouvání boty z vázání. To je dokonce lehčí. Stačí patku odklopit a je to.

Více o výhodách vázání SP se můžete dočíst i v některém z následujících článků:

A co pomáhá při rozjezdu vám? Napište mi třeba tady.

Chceš vyhrát kite nebo kiting kurz? Registruj se do newsletteru, losujeme každý měsíc!
REGISTRUJTE SE do soutěže a pro příjem novinek

Přidej se k nám na Facebooku. Získáš aktuální info o tom, co se děje!
Přidej se k nám na Facebooku

Máš při snowkitingu problém, s kterým bys chtěl pomoci? Pošli nám svůj tip. Rádi poradíme.

Další rady "kiting - jak na to".

Autor: Petr Grochal na Google+

Facebook
Reference:

Kite novinky

22.12.2023 Máme vánoční dárek pro tebe i my.

...někteří říkají, že nej dárek jsou peníze... (těžko říct).


1) Dárek od HARAKIRI... celá novinka ›

Další novinky ›

Uplatnit poukaz
na kite kurz